Rozbój na dworcu autobusowym w Katowicach

Zatrzy

Katarzyna Kulyk

21 lutego, 2023

Kryminalni z Komisariatu VI Policji w Katowicach zatrzymali sprawców podejrzanych o rozbój, który miał miejsce na dworcu autobusowym. Sprawcy napadli i okradli 22-latka. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Katowiccy funkcjonariusze policji zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, podejrzanych o rozbój na 22-latku. Do zdarzenia doszło na dworcu autobusowym.

- Z ustaleń wynika, że pokrzywdzony który zasnął na ławce w oczekiwaniu na autobus, został napadnięty, a następnie okradziony z telefonu komórkowego, słuchawek i gotówki. Wartość strat oszacowano na ponad 3,5 tys. zł. - informuje policja

Sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia, jednak już następnego dnia policjantom udało się zatrzymać 35-letnią kobietę, której postawiono już zarzut rozboju. Kobietę aresztowano na okres jednego miesiąca.

Mundurowi poszukiwali również pozostałych sprawców, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Po ustaleniach określono wiek sprawców i ich kryjówkę. 22 i 23-latek mieli ukrywać się w jednym z mieszkań na terenie Mysłowic, tam też zostali zatrzymani przez katowickich kryminalnych.

- Po zatrzymaniu sprawców doprowadzono do katowickiej jednostki i osadzono w areszcie. Na czas trwającego postępowania sąd przychylił się do wniosku śledczych i tymczasowo aresztował mężczyzn na 3 miesiące – dodaje policja

Za rozbój sprawcom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

powiązane artykuły:

38 740541
Lokalne 6 stycznia, 2023

Trzech mieszkańców Bierunia decyzją sądu trafiło do aresztu na 3 miesiące. Podejrzanym grozi do

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 11.9µg/m3