Rozbój w Bieruniu. Sprawcy grozili śmiercią i ukradli telewizor

38 740541

Redakcja

6 stycznia, 2023

Trzech mieszkańców Bierunia decyzją sądu trafiło do aresztu na 3 miesiące. Podejrzanym grozi do 12 lat więzienia. W Nowy Rok dokonali rozboju w jednym z bieruńskich domów. 

W Nowy Rok w godzinach porannych trzech podejrzanych miało wtargnąć do jednego z domów w Bieruniu i zaatakować mieszkającego tam mężczyznę. -  Bili go i grozili pozbawieniem życia, a także zdrowia, posługując się przy tym niebezpiecznymi przedmiotami, w tym nożem, po czym zabrali telewizor. Agresorzy pobili też drugiego lokatora, który w chwili przestępstwa znajdował się w domu - informuje policja.

Bieruńscy policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali dwóch napastników. Do trzeciego dotarli następnego dnia.  Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Bierunia w wieku 26, 37 i 47 lat. - Wszyscy usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zastosował wobec całej trójki środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztów. Za przestępstwo, które popełnili, mogą spędzić za kratami nawet 12 lat. Wkrótce o ich dalszym losie zadecyduje sąd - dodaje policja.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Tychach.

38 740539

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.0µg/m3 PM2.5: 26.1µg/m3