Orszaki Trzech Króli w województwie śląskim. Uwaga na utrudnienia!

Orszak Trzech Króli w Tarnowskich Górach

Redakcja

6 stycznia 2023

Elementem Święta Trzech Króli jest organizacja orszaków. Gdzie odbędą się największe z nich? Poniżej krótka ściąga. 

W Katowicach orszak rozpocznie i zakończy się w rejonie Archikatedry Chrystusa Króla. Zbiórka uczestników orszaku odbędzie się około godziny 13.30 na placu przed świątynią po uroczystej mszy świętej, która zostanie odprawiona w archikatedrze.  Trasa orszaku poprowadzona została ulicami Powstańców, Lompy, Jagiellońską, Wita Stwosza do Katedry. Na tych ulicach może dojść do tymczasowych ograniczeń w ruchu. W samej katedrze około godziny 15.00 odbędzie się wspólne kolędowanie.

W Tarnowskich Górach miejsce zbiórki i formowanie pochodu – plac przed Kościołem Piotra i Pawła i dalej ulicami: Gliwicką (ok. godz. 12:15), Dolną, ks. Michała Lewki, Jana II Sobieskiego do ronda im. Ranoszka, ul. Piłsudskiego (zamknięcie ok. godz.12:00, otwarcie ok. godz. 14:00)., ul. Krakowską do rynku tarnogórskiego.

W Bytomiu Orszak Trzech Króli wyruszy 6 stycznia o 14.30 z trzech miejsc, a każdej grupie przypisany będzie jeden kolor - symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę. Tej, która wyruszy z pl. Sikorskiego - żółty, grupie startującej z ul. Krakowskiej - czerwony, a grupie startującej z placu Akademickiego - niebieski.

fot. UM TG

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.6µg/m3 PM2.5: 5.7µg/m3