Tarnowskie Góry: 50-latek zaatakował nożem 19-latka w parku

61 762733

Redakcja

9 czerwca, 2023

Ranił 19-latka nożem i powiedział, że zrobił to przez przypadek. Jednak materiał dowodowy wskazuje na to, że podejrzany chciał zabić.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę tuż po 19.00. Policja została  powiadomiona o awanturze w parku przy ulicy Płonki w Tarnowskich Górach, w trakcie której miał zostać zraniony  jeden z jej uczestników. Na miejscu funkcjonariusze zastali rannego 19-letniego tarnogórzanina.

- Wstępne ustalenia wskazywały, że w trakcie sprzeczki w parku, 50-latek z Tarnowskich Gór przypadkowo zranił nożem młodszego kolegę, z którym pił wcześniej alkohol. Konieczna była interwencja ratowników, którzy zabrali nastolatka do szpitala - informuje policja.

50-latek został zatrzymany. Jednak po przesłuchaniu rannego 19-latka okazało się, że podejrzany nie zranił go przez przypadek. Dlatego policja zmieniła zarzuty z uszkodzenia ciała na usiłowanie zabójstwa, za co może mu grozić kara nawet dożywotniego więzienia.

Decyzją sądu mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu, gdzie spędzi najbliższe miesiące, oczekując na finał swojej sprawy.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 3.9µg/m3