Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga - niesamowity projekt Filharmonii Śląskiej [WIDEO]

Csm Orkiestra Symfoniczna fot Wojciech Mateusiak 14 of 56 8969ec0944 1

Redakcja

30 października 2022

Filharmonia Śląska po raz kolejny uczestniczy w projekcie "Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga". To nie tylko zwykły program edukacyjny. To misja, która integruje osoby niewidome i niedowidzące z pełnosprawnymi.

"Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga" to kolejna edycja edukacyjnego projektu interdyscyplinarnego, integrującego osoby niewidome i niedowidzące z pełnosprawnymi. Obejmuje działania edukacyjne, aktywujące twórczo uczestników poprzez partycypowanie w kulturze muzycznej (zajęcia edukacyjne w ośrodkach dla osób z dysfunkcją wzroku, warsztaty i interaktywne koncerty, w tym „Koncert w ciemności”).

Celem jest również odbiór sztuki przez osoby pełnosprawne, zmysłami pozawzrokowymi i uwrażliwienie na potrzeby niepełnosprawnych. Działania umożliwiają uczestnikom rozwijanie zdolności, sprawności, wiedzy muzycznej – m.in. w oparciu o literaturę muzyczną, „sięganie” poza granice wyobraźni, a co za tym idzie, przełamywanie barier społecznych, kulturowych, edukacyjnych. 

Projekt „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Partnerami inicjatywy już po raz czwarty są: Polski Związek Niewidomych Okręg Śląski, Fundacja Human Sensor oraz Fundacja Szansa dla Niewidomych.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.7µg/m3 PM2.5: 19.7µg/m3