W Siemianowicach Śląskich powstanie klub radnych Tak! Dla Polski

Takdlapolski
Kastelik

Szymon Kastelik

29 listopada, 2022

Ruch samorządowy Tak! Dla Polski będzie miał swoją reprezentację w Siemianowicach Śląskich. W tamtejszej Radzie Miasta trzech radnych założy klub pod szyldem Tak! Dla Polski.

Przypomnijmy, że 21 listopada marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski i radni Sejmiku Śląskiego Kandziora, Materla i Nowak opuścili klub PiS i ogłosili założenie klubu Tak! Dla Polski w samorządzie regionalnym W rezultacie PiS stracił władzę w województwie śląskim.

Teraz kolejny klub radnych powstaje w Siemianowicach Śląskich. We wtorek, 29 listopada Arkadiusz Chęciński i regionalne struktury Tak! Dla Polski poinformowali w mediach społecznościowych, że powstanie klub radnych w Radzie Miasta Siemianowice Śląskie. Założą go: Adam Cebula (przewodniczący RM), Grzegorz Jurkiewicz (przewodniczący Komisji Skarg) oraz Paweł Siegel.

Jurkiewicz i Cebula dotychczas należeli do klubu radnych Samorządowcy 2018, natomiast Siegel był w klubie radnych Koalicji Obywatelskiej. 

- Cieszy mnie, że struktury ruchu rozrastają się. Głos samorządów musi być słyszalny, bo samorządy to przecież mieszkańcy. Jesteśmy najbliżej Polaków. Po Sejmiku i Siemianowicach Śląskich, mamy sygnał z innych miast, a kolejni samorządowcy dołączają do naszych struktur – mówi Arkadiusz Chęciński, prezes zarządu Ruchu Samorządowego TAK Dla Polski w województwie śląskim.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.3µg/m3 PM2.5: 14.0µg/m3