"Tak! Dla Polski" popiera Frankiewicza, Dziubę i Golbik

Takdlapolskigliwice
Kastelik

Szymon Kastelik

21 września, 2023

W środę do Gliwic przyjechali przedstawiciele Ruchu Samorządowego "Tak! dla Polski", z przewodniczącym Jackiem Karnowskim prezydentem Sopotu na czele. Towarzyszyli mu m.in. Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, Adam Neumann prezydent Gliwic, senator Zygmunt Frankiewicz i posłanka KO Marta Golbik.

- Nasz ruch angażuje się w wybory. Mamy swoje postulaty. Chcemy bronić samorządy - powiedział Zygmunt Frankiewicz, senator i były wieloletni prezydent Gliwic. Inicjator Paktu Senackiego ostrzega wyborców przed komitetami, partiami i grupami, które próbują podszywać się pod znane nazwy (np. nazwę paktu senackiego) lub określają się jako "bezpartyjny". 

- Nie chcemy być identyfikowani z komitetem wyborczym, która zarejestrowała listy w całej Polsce. Z listą Bezpartyjnych Samorządowców. To może być bardzo myląca nazwa dla wyborców -
stwierdził Frankiewicz i dodał, że wielu kandydatów Bezpartyjnych Samorządowców w okręgu gliwickim pochodzi z Lubina i Dolnego Śląska.

"Kandydaci samorządowi"

Lider "Tak! Dla Polski", prezydent Sopotu Jacek Karnowski zaapelował o to, żeby głosować na kandydatów popieranych przez prowadzony przez niego ruch samorządowy. "Tak! Dla Polski" nie utworzyło swojego komitetu wyborczego, aby nie rozbijać głosów opozycji. Kandydaci ruchu samorządowego znaleźli się na listach KO do Sejmu oraz w pakcie senackim.

- Jestem przekonany, że wygramy wybory 15 października. Dzięki dobrym kandydatom samorządowym. Takim jak pani Marta Golbik, pan senator Zygmunt Frankiewicz, pan prezydent Andrzej Dziuba, pani senator Halina Bieda. To są ludzie sprawdzeni, to są ludzie sprawczy, oddani swoim społecznością. Którzy reprezentują wszystkich mieszkańców swoich miast. A nie tylko reprezentantów partyjnych - powiedział Karnowski, który oficjalnie jako Tak! Dla Polski ogłosił poparcie dla Golbik, Dziuby i Frankiewicza.

- To niezwykłe poparcie w tych wybory. Bo wiemy, że to wybory o wszystko. Od 8 lat nasz kraj jest systematycznie niszczony na każdym poziomie. Obserwowałam niszczenie samorządów, finansów publicznych, systemu zdrowia, środowiska - skomentowała Marta Golbik, która ponownie kandyduje z KO do Sejmu z Gliwic. 

fot. screen Tak! Dla Polski

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 45.7µg/m3 PM2.5: 38.2µg/m3