Amfetamina w lodówce. Członkowie rodziny handlowali narkotykami

3 413042

Redakcja

21 września, 2023

Funkcjonariusze CBŚP z Katowic we współpracy ze sosnowiecką prokuraturą zatrzymali dziesięć osób podejrzanych o współpracę w grupie zajmującą się handlem narkotykami. Podczas akcji policjanci przejęli narkotyki, m.in. amfetaminę schowaną w lodówce oraz niebezpieczne przedmioty typu kije bejsbolowe, kastet czy maczety.

Grupa miała zajmować się sprzedażą amfetaminy i marihuany. Działała m.in. w województwie śląskim, gdzie według śledczych  w ciągu 10 miesięcy mogła wprowadzić ponad 100 kg nielegalnych substancji. 

-  W skład grupy wchodziły osoby mające ze sobą także związki rodzinne, co niewątpliwie wpływało na hermetyczność gangu. Wszystko wskazuje na to, że członkowie grupy mieli określone role, były osoby odpowiedzialne za logistykę, produkcję narkotyków, czy ich sprzedaż - komentuje CBŚP.

Jednym z organizatorów przestępczego procederu może być 29-latek, odbywający w tym czasie karę pozbawienia wolności m.in. za posiadanie znacznych ilości narkotyków. W akcji przeprowadzonej na terenie województw śląskiego i wielkopolskiego, funkcjonariusze zatrzymali 9 osób i jedną poszukiwaną w celu doprowadzenia do zakładu karnego. Podczas akcji funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 1,8 kg amfetaminy oraz marihuanę.

- Zatrzymani w wieku od 24 do 60 lat, zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania substancji psychotropowych. Dodatkowo dwóm osobom grozi odpowiedzialność za kierowanie tym gangiem. Tego typu przestępstwa zagrożone są karą pobawienia wolności do lat 15 - dodaje CBŚP.

Sąd Rejonowy w Sosnowcu zastosował wobec 9 podejrzanych najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3-ch miesięcy. Możliwe są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.7µg/m3 PM2.5: 24.7µg/m3