Szumowski: jeśli będziemy używać aplikacji, to nie będzie konieczności powrotu do obostrzeń

Prote Go Safe

Redakcja

10 czerwca 2020

Nie będzie konieczności powrotu do obostrzeń, jeśli będziemy używać aplikacji ProteGo Safe - podkreślił we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jego zdaniem, w tej chwili nie ma konieczności ponownego wprowadzania obostrzeń.

We wtorek szef resortu cyfryzacji Marek Zagórski poinformował, że aplikacja ProteGO Safe jest już dostępna w wersji docelowej w sklepie Google Play, na urządzenia z systemem Android. Ma ona pomóc w precyzyjnym typowaniu osób, które powinny zostać objęte nadzorem sanitarnym.

Szumowski był pytany podczas wtorkowej konferencji prasowej o to, czy rozważa powrót do obostrzeń, bo - jak mówił we wtorkowej rozmowie w RMF FM - "ma wrażenie, że Polacy zapomnieli, że mamy pandemię koronawirusa".

Czytaj także: Szumowski: Gdybyśmy nie wymazywali wszystkich górników, to mielibyśmy ewidentnie spadki

Minister zdrowia podkreślił, że "jeśli będziemy stosowali aplikację ProteGO Safe, to nie będzie konieczności powrotu do obostrzeń". Według niego, aplikacja ProteGo Safe to "bardzo dobre i szybkie narzędzie do zduszania wszystkich ognisk zachorowań na koronawirusa w zarodku"

Szumowski dopytywany o to, czy mimo wielu zachorowań na koronawirusa na Śląsku, sytuacja tam jest opanowana, powiedział, że "sytuacja jest opanowana w cudzysłowie, ponieważ - jak dodał - każda epidemia nie jest sytuacją łatwą do opanowania, chyba że będziemy mieli narzędzie w postaci aplikacji ProteGo Safe i opanujemy znacznie szybciej ogniska zachorowań". (PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.7µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3