Szukasz lokalu w Dąbrowie Górniczej? Trwa 10. edycja programu „Lokal na start”

Lokal na start

Redakcja

3 czerwca 2024

W Dąbrowie Górniczej wystartowała dziesiąta edycja miejskiego konkursu „Lokal na start”. Tradycyjnie zgłaszać mogą się początkujący przedsiębiorcy i ci, którzy dopiero planują rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wnioski można składać do końca lipca.

Zasady konkursu są proste. Przedsiębiorcy z rynkowym stażem nie dłuższym niż 5 lat, a także osoby, które zamierzają uruchomić biznes, mogą ubiegać się o gminne lokale z atrakcyjnymi stawkami najmu. Warunkiem jest przedstawienie ciekawego, spójnego i kompletnego pod względem finansowym czy marketingowym pomysłu na działalność, która będzie ulokowana w danym lokalu. Propozycje oceni jury, złożone m.in. z przedstawicieli środowisk przedsiębiorców i organizacji otoczenia biznesu.

Tym razem do dyspozycji jest 10 lokali, o powierzchni od 17,5 m2 (kiosk na ryneczku na Broadwayu) do niemal 229 m2. Stawki najmu wahają od 5 do 15 zł/m2, a tam, gdzie dostępna jest również piwnica, stawka za nią wynosi 2,5 za m2. 

Opłaty tej wysokości będą obowiązywać przez 2 lata, w trzecim roku wzrosną o 40%. Po stronie najemcy leżeć będzie także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

Lokale znajdują się w Gołonogu, na Alejach, a także ścisłe centrum – przy ul. 3 Maja 22. W tym budynku jeden z lokali może zostać podzielony na mniejsze części.

Program „Lokal na start” jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. 

Oferty można składać do 31 lipca. Szczegółowe informacje i lista lokali dostępne są na stronie inkubator-dabrowa.pl/lokal-na-start/. Pod numerem 785 656 419 można ustalać terminy oglądania lokali.

W dotychczasowych dziewięciu edycjach „Lokalu na start” wyłoniono 37 laureatów.

powiązane artykuły:

Wzrost cen wody
Lokalne 24 maja 2024

22 maja podczas sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej radni jednogłośnie podjęli uch

Remont szkoły
Lokalne 6 maja 2024

Szkoła Podstawowa nr 11 w Dąbrowie Górniczej przejdzie kompleksowy remont. Postępowanie przeta

Na co zwrocic uwage wybierajac srebrne pierscionki
Lifestyle 30 maja 2024

Wybór idealnego srebrnego pierścionka to nie tylko kwestia estetyki, ale także praktyczności i tr

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.3µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3