Kolejna szkoła w Dąbrowie Górniczej doczeka się gruntownej modernizacji

Remont szkoły

Redakcja

6 maja 2024

Szkoła Podstawowa nr 11 w Dąbrowie Górniczej przejdzie kompleksowy remont. Postępowanie przetargowe jest na finiszu. Wpłynęło siedem ofert, których wartość opiewa od ponad 4,7 mln zł do niemal 8,5 mln zł. Po wyborze i podpisaniu umowy, wykonawca prac będzie miał 12 miesięcy na realizację inwestycji.

SP nr 11 to charakterystyczny budynek z kamienną elewacją w parterowej części wybudowany w 1956 roku.

– Cała społeczność szkolna z niecierpliwością oczekuje zmian – mówi Dorota Bulińska, dyrektor SP nr 11. – Na przestrzeni lat wykonywane były naprawy i remonty, będące odpowiedzią na bieżące potrzeby placówki. Obecnie budynek szkoły wymaga kapitalnego remontu, dzięki któremu będzie to nowoczesna placówka, spełniająca standardy przewidziane przepisami. Szansą na to jest planowana termomodernizacja i przebudowa szkoły. Dzięki tej ogromnej inwestycji znikną problemy z zapewnieniem odpowiednich warunków nauki i pracy, w znacznym stopniu podniesie się jakość i komfort nauki – dodaje.

Dach nie będzie już przeciekał

Planowane jest ocieplenie całego budynku, ale projekt inwestycji przewiduje również odtworzenie charakterystycznego wyglądu elewacji.

Wiceprezydent Damian Rutkowski podkreśla, że najpilniejszą kwestią była naprawa przeciekającego już dachu.

Mimo że trwają jeszcze prace projektowe związane z drugim etapem modernizacji SP nr 11 – postanowiliśmy nie czekać na ich zakończenie i ogłosiliśmy przetarg na pierwszy etap prac – mówi wiceprezydent.

Zakres prac jest szeroki i obejmuje m.in.: wymianę okien i drzwi, ocieplenie ścian wraz z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej, modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnej, grzewczej, elektrycznej i wentylacyjnej. Na wspomnianym wcześniej dachu zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne.

W planach także nowe skrzydło z windą

Kolejny etap przewiduje powstanie nowego skrzydła z dwoma salami dydaktycznymi, a także z zapleczem sanitarnym dla sali gimnastycznej, które zostanie połączone z nową częścią. Nowa część, dzięki windzie, umożliwi także komunikację z pierwszym piętrem.

Modernizacja szkoły pozwoli na adaptację dodatkowych pomieszczeń, m.in. w piwnicy umieszczone zostanie archiwum, na parterze znajdzie się nowa szatnia z metalowymi szafkami. Wyremontowane albo przebudowane zostaną wszystkie sale lekcyjne, świetlica, biblioteka czy toalety. Co ważne, w czasie robót w szkole prowadzone będą zajęcia.


powiązane artykuły:

Nasadzenia w dabrowie gorniczej
Lokalne 11 kwietnia 2024

W Dąbrowie Górniczej trwają nasadzenia zieleni wzdłuż głównej osi miasta. Przy wewnętrznych i ze

Masektomia profilaktyczna
Lokalne 2 kwietnia 2024

Rocznie w Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej przeprowadza się kilkanaście opera

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.6µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3