Szpital w Rydułtowach zawiesza odział pedriatyczny

070329 620

Redakcja

1 sierpnia, 2023

Od dzisiaj, tj. 1 sierpnia Dyrekcja Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim zawiesza czasowo działalność Oddziału Pediatrycznego i Izby Przyjęć w Rydułtowach.

Jaki jest powód zawieszenia oddziału w szpitalu w Rydułtowach? "Brak możliwości zabezpieczenia kadry lekarskiej". To problem, z którym zmaga się wiele placówek medycznych w województwie śląskim. 

- Niezmiennie funkcjonować będzie Poradnia Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach, gdzie w nagłych przypadkach udzielane są świadczenia dla dzieci. Poradnia udziela świadczeń medycznych w dni powszednie od godz. 18:00 do godz. 8:00 dnia kolejnego; a w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy od godz. 8:00 do godz. 8:00 dnia kolejnego - informuje PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim.

27 lipca starostwo powiatu wodzisławskiego poinformowało o wybraniu nowego dyrektora PPZOZ. Został nim dr Cezary Tomiczka. Był m.in. prezesem zarządu Śląskiego Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. Gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu, szefował również Centrum Zdrowia w Mikołowie. Stanowisko dyrektora objął 28 lipca.

fot. PPZOZ 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.9µg/m3 PM2.5: 7.3µg/m3