Szpital w Bytomiu wstrzymuje przyjęcia na Oddział Urologii

Wss4

Redakcja

5 stycznia, 2024

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki nr 4 w Bytomiu od 5 stycznia zawiesza przyjęcia nowych pacjentów na Oddział Urologii. Powodem są braki kadrowe. 

Aktualnie na oddziale przebywa 6 pacjentów i jak zapewnia szpital, będą oni mieli zapewnioną opiekę tak długo, jak będzie to konieczne. Jednak z powodu braku personelu lekarskiego, WSS nr 4 w Bytomiu musiał wstrzymać przyjęcia nowych pacjentów na oddział urologii.

Na tym oddziale do 31 grudnia pracowało 6 lekarzy, z czego jeden na pół etatu. 1 stycznia jeden lekarz odszedł na emeryturę, a 4 stycznia kolejny poinformował o długiej nieobecności w pracy z powodu choroby.

Liczba pozostałych lekarzy nie jest wystarczająca, by zapewnić bezpieczeństwo pacjentów z chorobami urologicznymi. Obsługują oni nie tylko oddział, ale również przyszpitalną poradnię. Zaznaczam, że poradnia będzie funkcjonowała bez zmian - komentuje Wojciech Michalik, dyrektor WSS nr 4 w Bytomiu.

Dyrektor dodaje, że trwają poszukiwania lekarzy na oddział, a szpital oferuje jedne z najwyższych stawek na rynku. Decyzja o zawieszeniu oddziału jeszcze nie została podjęta.

fot. screen Google Maps

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.6µg/m3 PM2.5: 26.5µg/m3