"Szeryf" próbował wymusić kolizję? Okazało się, że nie ma uprawnienia do prowadzenia pojazdów

Zlotowachorzow

Redakcja

18 maja, 2023

42-letni mieszkaniec Chorzowa najwidoczniej uznał, że jest najlepszym kierowcą na świecie. Celowo wymusił zatrzymanie pojazdu ciężarowego, a kierowcy zestawu pokazał obraźliwy gest. Okazało się, że "drogowy szeryf" nie ma uprawnienia do kierowania pojazdów z powodu jazdy na promilach.

Do zdarzenia doszło na ul. Chorzowskiej w Katowicach. Nagranie z kamerki otrzymała katowicka policja na skrzynkę "Stop agresji drogowej".

Kierowca osobowego Volkswagena był najprawdopodobniej czymś podirytowany. Zajechał drogę pojazdu ciężarowemu i wymusił jego zatrzymanie. Przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie mógł doprowadzić do kolizji. Na dodatek pokazał obraźliwy gest w stronę drugiego kierowcy.

Po otrzymaniu nagrania, policja ustaliła, że samochodem kierował 42-letni mieszkaniec Chorzowa. Okazało się, że nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów, które stracił za jazdę pod wpływem alkoholu. 

- Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ stracił je za jazdę pod wpływem alkoholu. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, tamowanie i utrudnianie ruchu oraz jazdę bez wymaganych uprawnień policjanci skierowali przeciwko 42-latkowi wniosek o ukaranie do sądu. Za popełnione wykroczenia grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i do 30 tysięcy złotych grzywny - informuje policja.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.5µg/m3 PM2.5: 7.1µg/m3