Kolejami Śląskimi pojedziemy do Bohumina [WIDEO]

Ksbohumin

Redakcja

18 maja, 2023

Koleje Śląskie wracają do Czech. Od 11 czerwca dotrzemy do Bohumina (z przesiadką). Odcinek Katowice-Bohumin będzie obsługiwany w pełni od grudnia 2023 roku. 

- Od 9 czerwca do 10 grudnia powracamy do połączenia Bohumin-Chałupki-Bohumin. Po 10 grudnia wracamy do 5 par połączenia w pełnym wymiarze Katowice-Bohumin - informuje Aldona Węgrzynowicz, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Przywrócenie regularnych połączeń Katowice - Bohumin zostanie przeprowadzone w dwóch etapach. Od 11 czerwca bieżącego roku do 9 grudnia Koleje Śląskie przygotują trzy pary pociągów. Z Katowic dotrą do Chałupek, gdzie pasażerowie będą musieli przesiąść się do pociągu czeskiego przewoźnika. Uznawany będzie bilet Kolei Śląskich. "Nasi" będą też maszyniści i konduktorzy.

Taki okres przejściowy jest konieczny, ponieważ pociągi Kolei Śląskich muszą przejść odpowiednie przeglądy, aby móc podróżować w Czechach. Przewoźnik zapewnia, że wspomniane trzy pary połączeń będą skomunikowane z czeską relacją z i do Bohumina,

Od 10 grudnia Koleje Śląskie będą realizować już połączenie na całej trasie. Codziennie podróżni skorzystają z pięciu par pociągów, czyli w sumie dziesięć przejazdów z i do Bohumina bez przesiadki na odcinku Katowice-Bohumin.

Taryfa będzie "normalna", czyli zgodna z aktualnym cennikiem Kolei Śląskich. Pasażerowie nie muszą obawiać się dodatkowych opłat, w szczególności w pierwszym etapie z przesiadką. Powrót Kolei Śląskich do Bohumina będzie kosztować ok. 300 tys. złotych.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.8µg/m3 PM2.5: 5.0µg/m3