Szczyrk trasy narciarskie 2023

Szczyrk trasy narciarskie 2023

Redakcja

22 listopada 2022

Chcesz wypróbować trasy narciarskie w Szczyrku? Szczyrk Mountain Resort to jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Na narciarzy i snowboardzistów czeka prawie 25 km tras narciarskich, nowoczesne wyciągi oraz efektywny system naśnieżania, który zapewnia idealne warunki do szusowania nawet w kapryśne zimy.

Polskie ośrodki narciarskie w ciągu ostatnich 15 lat przeszły tak znacząca metamorfozę, że już niczym nie ustępują tym zagranicznym. Inwestorzy nie tylko pamiętają odpowiednim planowaniu tras, ale także całej infrastruktury narciarskiej, łącznie z komfortowymi miejscami do odpoczynku i posilenia się po narciarskim szaleństwie. Wszystko to sprawia, że nawet najbardziej wymagający narciarze muszą przyznać, że coraz mniej ustępujemy alpejskim ośrodkom. Przykładem takiej przemiany jest Szczyrk Mountain Resort. Z pewnością znajdą się tacy, którzy pamiętają jeszcze tamtejsze wyciągi orczykowe, tzw. „kotwice”. W ich miejscu już od dawna kursują wygodne kolejki krzesełkowe, a na amatorów białego szaleństwa czeka prawie 25 km tras.

trasy narciarskie szczyrk
Szczyrk Mountain Resort

Szczyrk Mountain Resort dysponuje oprócz tego 10-osobową koleją gondolową oraz dwoma 6-osobowymi kolejami kanapowymi. Ośrodek ma połączenie z COS Skrzyczne. Na najmłodszych narciarzy czeka strefa dla dzieci i początkujących narciarzy Maxiland z wyciągami taśmowymi i talerzykowymi oraz szkołą narciarską Szczyrk Ski School.

Szczyrk trasy narciarskie 2023

Ośrodek oferuje także trasy niebieskie i czerwone, z mniejszym i średnim stopniem trudności. Dla tych zdecydowanie bardziej doświadczonych narciarzy dostępna jest także czarna trasa o najwyższym stopniu nachylenia ze szczytu Skrzycznego. Z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Start sezonu zimowego 2022/2023 zbliża się wielkimi krokami. Już teraz dyrekcja ośrodka zapewnia, że pomimo obecnej sytuacji ekonomicznej ośrodek będzie działał w pełni funkcjonalności i zapewniał narciarzom i snowboardzistom komfortowe korzystanie z całej infrastruktury. Co więcej, planowa są nowe inwestycje. W najbliższym czasie planowane jest wybudowanie dwóch nowych wyciągów. Na trasie Hala Pośrednia – Wierch Pośredni w śladzie dawnego wyciągu orczykowego planowana jest 8-osobowa kolej linowa, a dawny wyciąg orczykowy na Halę Skrzyczeńską zastąpiony będzie 6-osobową kanapą.

trasy narciarskie w Szczyrku
Szczyrk Mountain Resort

Sprzedaż skipassów na tegoroczny sezon rusza już w drugiej połowie listopada, czas więc nasmarować swoje narty lub snowboardy i przygotować się na szusowanie. W ośrodku Szczyrk Mountain Resort będą obowiązywały dwa sezony cenowe. W sezonie niskim, który obowiązywać będzie od startu do 24 grudnia oraz po 19 marca możemy liczyć na karnety w niższych cenach. Ceny rozpoczynają się już od 71 zł za jednodniowy skipass przy zakupie online. W kasie ośrodka zapłacimy 139 zł. W wysokim sezonie ceny jednodniowe karnetu zaczynają się od 121 zł (online). Dzieciom oraz seniorom przysługują zniżki, a najmłodsi amatorzy białego szaleństwa (do ukończenia 6 r.ż.) szusują za darmo. Oprócz karnetów jedno i wielodniowych do wyboru mamy jeszcze karnety godzinowe oraz specjalne skipassy na nocną jazdę po oświetlonych stokach.

powiązane artykuły:

Thumbnail
Turystyka 1 marca 2020

Szczyrk Mountain Resort jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Zlokalizowany w B

80529704 3490773407664513 3671826386697322496 n
Turystyka 26 grudnia 2019

Chodzi o trasy powyżej 1000 m. Trwa naśnieżanie stoków, pomaga też aura - pada śnieg, a temperatury

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.8µg/m3 PM2.5: 3.5µg/m3