Szczęśliwe zakończenie poszukiwań zaginionego grzybiarza

44 723077 g

Redakcja

7 września, 2022

87-letni gliwiczanin wybrał się na grzyby i zaginął na terenie leśnym, w okolicy poligonu wojskowego, na południowych obrzeżach Gliwic. Wczoraj został odnaleziony.

6 września około godziny 19.30 dyżurny gliwickiej komendy został powiadomiony o zaginięciu 87-letniego mieszkańca Gliwic.

Jak ustalili policjanci, około 14.00 mężczyzna wybrał się na grzyby - pojechał rowerem w okolice ulicy Ku Dołom w Gliwicach. Wcześniej uzgodnił z synem czas powrotu i miejsce spotkania, z którego razem mieli wrócić do domu. Minęła umówiona godzina (17.30), a starszy pan niestety nie pojawił się.
Syn na własną rękę rozpoczął poszukiwania ojca, z którym co chwilę łączył się telefonicznie. Czas jednak nieubłaganie mijał i nadchodził zmrok. Senior był co raz bardziej wyczerpany i zaczął zdawać sobie sprawę, że bez pomocy nie znajdzie drogi powrotnej, co tylko potęgowało jego zdenerwowanie. Gdy przestał odbierać telefony, jego syn, wyczerpawszy swoje możliwości, zadzwonił pod numer alarmowy.

Gliwicka policja natychmiast przystąpiła do akcji. Zastępca komendanta miejskiego wstrzymał wszystkich funkcjonariuszy kończących służbę”

podała kmp w gliwicach. 

Dowodzeniem i koordynacją działań zajął się nadkomisarz Robert Potera – komendant I komisariatu.

Na miejsce przyjechały spore siły, bo prócz funkcjonariuszy z „jedynki”, policjanci z katowickiego oddziału prewencji oraz z Knurowa, przewodnik z psem tropiącym, funkcjonariusze z dronem, wyposażonym w kamerę termowizyjną.
Pojawili się także żołnierze z 6 batalionu powietrznodesantowego z Gliwic, strażacy, w tym ochotnicy, członkowie dwóch grup poszukiwawczych GPR z Knurowa i Górnośląskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. 

Przełomem w akcji okazało się znalezienie roweru, należącego do zaginionego grzybiarza, a następnie sygnał z policyjnego drona, że prawdopodobnie namierzył człowieka.

O godzinie 23.15 odnaleziono wyczerpanego i przestraszonego starszego pana. Mężczyzna został przekazany pod opiekę ratowników medycznych oraz rodziny.

 

Źródło: KMP w Gliwicach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.3µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3