Szarpała i kopała współpracownicę dlatego, że jest Ukrainką. Policjantom zaproponowała łapówkę

46 717890

Redakcja

26 lipca 2022

Jaworzniccy policjanci zatrzymali 28-latkę, która obiecała wręczyć im łapówkę, jeśli odstąpią od wykonania czynności służbowych. Wcześniej kobieta została ujęta przez mundurowych, po tym, jak wszczęła awanturę, użyła przemocy wobec współpracownicy i znieważyła mundurowych.

W piątek wieczorem policjanci zostali wezwani do jednego z zakładów pracy na terenie miasta, gdzie pracownica miała wszcząć awanturę. Na miejscu okazało się, że 28-latka znieważyła publicznie współpracownicę z powodu jej przynależności narodowej.

Dodatkowo kobieta mała naruszyć nietykalność obywatelki Ukrainy poprzez szarpanie i kopanie, po czym oddaliła się z miejsca pracy.

Po kilku chwilach mundurowi namierzyli i zatrzymali 28-latkę, kobieta była bardzo pobudzona i agresywna. Podczas doprowadzania jej do jaworznickiej komendy zaproponowała policjantom, że zapłaci im pieniądze w zamian za wypuszczenie na wolność. 

Badanie alkomatem wykazało u 28-latki ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, a następnie usłyszała zarzuty za opisane czyny. Grozi jej do 10 lat więzienia. 

 

Źródło: KMP w Jaworznie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.4µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3