Akt oskarżenia przeciwko trzem obywatelom Armenii zajmującym się handlem narkotykami

Law gc66158a60 1920

Redakcja

26 lipca, 2022

15 lipca 2022 roku Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu skierowała do Sądu Rejonowego w Będzinie akt oskarżenia przeciwko 3 obywatelom Armenii trudniącym się handlem narkotykami.

Mężczyźni zostali zatrzymani 31 stycznia 2022 roku w wyniku policyjnego pościgu, który funkcjonariusze CBŚP z Katowic podjęli za kierowcą samochodu marki Skoda Roomster. Pościg rozpoczął się na parkingu pod jednym z pensjonatów w Gminie Psary, gdzie mężczyźni wcześniej wynajęli pokój. Podczas przeszukania tego pokoju Policjanci ujawnili m.in. dwie duże torby,  a w nich foliowe worki z zawartością niemalże 10 kg marihuany.   
    
Mężczyźni zostali oskarżeni o uczestniczenie w obrocie znacznymi ilościami marihuany, za co grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
   
Kierowcę samochodu, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed funkcjonariuszami prokurator dodatkowo oskarżył o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków oraz o ucieczkę przed policyjnym pościgiem, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

W toku postępowania dokonano zabezpieczenia majątkowego na mieniu podejrzanych poprzez zajęcie ujawnionych przy nich pieniędzy w łącznej kwocie 8.800 złotych oraz 1.050 Euro.    

Na wniosek prokuratora podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. 

 

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.5µg/m3 PM2.5: 11.4µg/m3