Świętochłowiczanin najpierw pogryzł sąsiadów, później zaatakował policjantów

60 782358

Redakcja

25 października, 2023

Zatrzymany przez świętochłowickich policjantów 27-latek dokonał uszkodzenia ciała, zniszczenie mienia, kierował groźby karalne oraz napadł na interweniujących policjantów. W ataku furii gryzł, kopał i uderzał. Za swoje "dokonania" odpowie teraz przed sądem.

Mundurowi ze Świętochłowic otrzymali zgłoszenie o awanturze między sąsiadami, na półpiętrze jednej z kamienic w centrum miasta. W wyniku działania sprawcy, kilka osób zostało dotkliwie pogryzionych. Ponadto, 27-letni mężczyzna w ataku szału uszkadzał drzwi do mieszkań oraz inne mienie a wobec mieszkańców kamienicy kierował groźby karalne.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce interwencji, kiedy weszli na półpiętro budynku, zostali zaatakowani przez sprawcę długim, drewnianym przedmiotem zakończonym metalową śrubą. Z pomocą paralizatora, mężczyzna został szybko obezwładniony i zatrzymany, a żadnemu z policjantów nic się nie stało - relacjonuje policja. 

Mężczyzna na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Przed sądem odpowie za swoje czyny, a grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

powiązane artykuły:

Fdssdxz
Lokalne 8 maja, 2022

Strażnicy Miejscy z Tychów ujęli 19 -letniego agresywnego mężczyznę, który wyzywał interweniujących

Handcuffs 3655288 340
Lokalne 22 sierpnia, 2023

Kiedy udzielano pomocy jego bratu, postanowił zaatakować policjanta. Teraz 24-latkowi z Mikołowa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.6µg/m3 PM2.5: 22.8µg/m3