4-latek zniknął z placu zabaw. Miejski monitoring pomógł odnaleźć małego uciekiniera

Zaginiony 4 latek

Redakcja

21 maja 2024

4-letni chłopczyk będąc z mamą na placu zabaw, pobiegł za nadlatującym ptakiem, przez co zniknął jej z oczu. Jak się okazało, na pobliskim przystanku wsiadł do tramwaju w kierunku Bytomia, a następnie przesiadł się do następnego - w kierunku Chorzowa. Szybkie działania świętochłowickich policjantów zakończyły się szczęśliwym odnalezieniem 4-latka.

Chwilę grozy przeżyła 24-letnia matka, która wraz ze swoim 4-letnim synem korzystała ze sprzyjającej pogody na terenie jednego z placów zabaw w Świętochłowicach. W pewnym momencie chłopiec zniknął matce z oczu, ponieważ pobiegł za nadlatującym ptakiem. 24-latka natychmiast za nim ruszyła, lecz w pobliżu już go nie było.

Zrozpaczona matka, przeszukując okolicę, zauważyła przejeżdżający patrol drogówki. 

Mundurowi, widząc wołającą o pomoc kobietę, od razu ruszyli na poszukiwania. O fakcie zaginięcia powiadomili oficera dyżurnego komendy, który na podstawie czasu i miejsca zaginięcia chłopca sprawdził miejski monitoring.

Jak się okazało, 4 -letni chłopiec na pobliskim przystanku wsiadł do tramwaju w kierunku Bytomia, a następnie przesiadł się do następnego - w kierunku Chorzowa. Mundurowi wraz z matką chłopca ruszyli do sąsiedniego miasta, gdzie chłopiec, cały i zdrowy oczekiwał na klatce schodowej ich domu - relacjonuje policja. 


powiązane artykuły:

54 797294
Lokalne 29 stycznia 2024

W trudno dostępnym terenie leśnym została odnaleziona 14-letnia dziewczyna. Nastolatka zaginęła w

Police 112
Lokalne 10 stycznia 2024

Para nastolatków z domu dziecka nie wróciła na czas do ośrodka. Policjanci natychmiast rozpoczęli

Strazmiejskagliwice
Lokalne 28 grudnia 2022

9-latek przyjechał z rodziną z Warszawy do Gliwic na święta. Podczas spaceru odłączył się od swoi

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.3µg/m3 PM2.5: 12.0µg/m3