Święto Kolorów Holi już dzisiaj w Piekarach Śląskich

Holi Swieto Kolorow 3

Redakcja

18 czerwca, 2022

W sobotę 18 czerwca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na Święto Kolorów Holi czyli barwny festiwal obsypywania się proszkami we wszystkich kolorach tęczy. Na młodsze dzieci czeka również inna atrakcja – ogromna, dmuchana zjeżdżalnia. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00 na terenie stadionu MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3 w Piekarach Śląskich.

Święto Kolorów Holi to darmowa, plenerowa impreza muzyczna, podczas której co 30 minut, na sygnał osoby prowadzącej wszyscy obrzucają się proszkami w kolorach tęczy.

Każdy z uczestników otrzyma wcześniej specjalny proszek, w skład którego wchodzą barwniki spożywcze, talk i mąka, czyli substancje bezpieczne i nieszkodliwe dla człowieka oraz zmywalne z ciała, włosów i ubrań.

Święto Holi wywodzi się z Indii i jest hinduistycznym świętem radości i wiosny, które w ostatnich latach rozprzestrzeniło się również w innych częściach świata. W Europie i Ameryce Północnej obchodzone jest jako święto szczęścia, miłości i kolorów, podczas którego ludzie zbierają się żeby śpiewać i tańczyć oraz obsypywać się kolorowymi proszkami.

18 czerwca w Piekarach oprócz Festiwalu Holi, dla dzieci przygotowana zostanie darmowa dmuchana zjeżdżalnia w kształcie i wyglądzie Trójgłowego Smoka. Wszystkie te atrakcje miały być dostępne dla dzieci 4 czerwca podczas świętowania Sportowego Dnia Dziecka. Jednak ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne atrakcje zostały przełożone i odbędą się właśnie dzisiaj. 

 

Źródło: UM Piekary Śląskie

Festiwal Kolorow Holi

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.3µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3