Świąteczne Mistrzostwa Piekar Śląskich w Klasku

Mistrzostwa Piekar Śląskich w Klasku

Redakcja

14 grudnia, 2022    Piekary Śląskie

W środę 14 grudnia w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich przy ul. Olimpijskiej 3 zorganizowane zostaną Świąteczne Mistrzostwa Piekar Śląskich w Klasku. Klask to zręcznościowa gra planszowa dla dwóch osób. Początek zawodów od godz. 17.00.

Klask łączy w sobie najlepsze cechy cymbergaja i piłkarzyków tylko, że na mniejszym stole i z kilkoma dodatkowymi zasadami. W grze KLASK dwóch graczy steruje swoimi popychaczami za pomocą trzymaczy i uderzają w pomarańczową kulkę przesuwając ją po całej planszy. Celem w grze jest umieszczenie kulki w bramce przeciwnika. Nie ma podziału na tury gracza. Należy być jednak ostrożnym, aby nie stracić kontroli nad popychaczem lub, aby nie wpadł on do naszej bramki, ponieważ to przyniesie punkty przeciwnikowi. Można używać kulki do poruszania przeszkadzaczy, jednak należy uważać – kiedy dwa przeszkadzacze przyczepią się do popychacza gracza, przeciwnik otrzyma 1 punkt. Osoba, która jako pierwsza zdobędzie 6 punktów – wygrywa!

Organizatorem mistrzostw są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 19.4µg/m3