Rozświetlenie choinki w Piekarach Śląskich wraz z koncertem kolęd

Rozświetlenie choinki w Piekarach Śląskich

Redakcja

12 grudnia, 2022    Piekary Śląskie

W poniedziałek 12 grudnia o godzinie 19.00 odbędzie się rozświetlenie miejskiej choinki na Placu Mariackim przy Bazylice NMP i Św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich. Uruchomieniu iluminacji na choince będzie towarzyszył koncert kolęd w wykonaniu Górniczej Orkiestry Dętej “Piekary Julian” i chóru “św. Barbara”. 

O godzinie 18.00 podczas mszy świętej w Piekarskiej Bazylice, będzie można odebrać i zanieść do swoich domów Betlejemskie Światło Pokoju. Po przekazaniu światełka Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich oraz ks. dr Mirosław Godziek – Proboszcz Parafii im. NMP i św. Bartłomieja, zaproszą do uruchomienia i rozświetlenia piekarskiej choinki. Nie zabraknie wspólnego kolędowania z Górniczą Orkiestrą Dętą “Piekary Julian” i chórem “św Barbara”. Piekarzanie będą też mieli okazję otrzymać świąteczne choinki.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Piekary Śląskie, Bazylika Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja, Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich, Radio Piekary oraz ZHP Hufiec Piekary Śląskie.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.6µg/m3 PM2.5: 17.6µg/m3