Strajk rolników. Wojewoda śląski spotkał się z protestującymi

Mwojcikrolnicy

Redakcja

17 lutego 2024

Wojewoda Śląski Marek Wójcik wysłuchał żądań rolników protestujących w Lisowicach w powiecie lublinieckim. Rolnicy protestują od tygodnia w całej Polsce. 


Strajk Generalny rolników rozpoczął się 9 lipca. Tego dnia rolnicy wyjechali tłumnie na drogi w całej Polsce. Swój protest zorganizowali także w kilkunastu miejscach w województwie śląskim. 

Tydzień temu jednak z największych kolumn złożona z ciągników/traktorów przejechała na odcinku DK 44 pomiędzy Mikołowem a Gliwicami.

- Chcemy tylko sprawiedliwości. Równego traktowania - powiedział jeden z rolników, który protestował na DK44. Podkreślił, że rolnicy nie chcą niczego za darmo, chcą po prostu uczciwej konkurencji i szacunku.

Rolnicy kontynuują strajk

Nie poddają się. Chcą, żeby ich żądania zostały zrealizowane. Szczególnie swoje uwagi i pretensje kierują w stronę władz Unii Europejskiej. Polscy rolnicy domagają się znaczących zmian w Zielonym Ładzie (dotyczących m.in. nawozów, inwestycji na terenach wiejskich) oraz ograniczenia sprowadzania zbóż, warzyw i owoców z Ukrainy. 

Rolnicy przez miniony tydzień nie odpuszczali. Tylko dzisiaj w województwie śląskim protestowali m.in. w powiecie będzińskim, myszkowskim oraz w lublinieckim. W tym ostatnim powiecie, w miejscowości Lisowice, rolnicy spotkali się 16 lutego z wojewodą śląskim, Markiem Wójcikiem. 

- Mam świadomość, że ludzie wychodzą na ulicę nie dlatego, że chcą. Przyjechałem tu, żeby wsłuchać się w Państwa głos, chcę przekazać Wasze postulaty moim przełożonym w Warszawie po to, by obraz tych protestów był pełny mówił wojewoda śląski Marek Wójcik.

fot ŚUW.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3