Stanęła w obronie chłopca z Ukrainy. Agresor groził mu i poniżał ze względu na jego pochodzenie

49 721480

Redakcja

8 września, 2022

Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Arkadiusz Konowalski podziękował kobiecie, która stanęła w obronie chłopca z Ukrainy, któremu groził agresywny mężczyzna.

Do zdarzenia doszło 9 czerwca 2022 roku w godzinach 16.25 -16.45 w autobusie komunikacji miejskiej linii nr 9. Kiedy kobieta była w autobusie, do pojazdu na przystanku „Brynów Centrum Przesiadkowe” wsiadł nastolatek, za którym wszedł agresywny mężczyzna ubrany w czerwone, długie sportowe spodnie i czarną bawełnianą koszulkę z krótkim rękawem i okulary korekcyjne.

Mężczyzna wyzywał nastolatka w bardzo poniżający i wulgarny sposób oraz groził mu ze względu na jego ukraińskie pochodzenie. Kiedy kobieta stanęła w obronie chłopca z Ukrainy, agresja została skierowana również wobec niej.

Dzięki jej reakcji, chłopcu nie stała się krzywda. Kobieta towarzyszyła mu w podróży do czasu przyjazdu na przystanek Ochojec Sadowa, gdzie wspólnie opuścili autobus. Agresor jednak wyszedł za kobietą i nadal jej groził.
Kobieta poinformowała o całej sytuacji katowicką Policję i złożyła zawiadomienie o popełnieniu przez mężczyznę przestępstwa. W toku prowadzonych czynności ustalono tożsamość podejrzewanego mężczyzny. Czynności w sprawie prowadzą policjanci wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, którzy poszukują pokrzywdzonego nastolatka.

W związku z prowadzonymi czynnościami zwracamy się z prośbą o zgłoszenie się pokrzywdzonego nastolatka z opiekunami prawnymi do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach w celu złożenia zawiadomienia o popełnionym na jego szkodę przestępstwie.Chłopiec w chwili zdarzenia ubrany był w białą koszulkę z krótkim rękawem, kremowe krótkie spodnie, czarne buty sportowe z białym logo, przez rękę przewieszoną miał bluzę koloru biało-szarego i miał ze sobą plecak na kółkach-apeluje policja. 

Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Arkadiusz Konowalski spotkał się z kobietą, która stanęła w obronie chłopca z Ukrainy. Dzięki jej reakcji nastolatek nie doznał fizycznej krzywdy ze strony agresora. W ramach podziękowania za tak odważną obywatelską postawę Komendant wręczył kobiecie list gratulacyjny oraz pamiątkowe upominki nawiązujące do kampanii społecznej „Nie Reagujesz- akceptujesz”.

 

Źródło: KMP w Katowicach

49 723147 g

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.3µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3