Odebrali 60 tys. złotych z kosza na śmieci. Czy rozpoznajesz?

Gfewcfr4ewq

Redakcja

8 września, 2022

Policja Śląska opublikowała wizerunek dwóch mężczyzn, podejrzanych o oszustwo metodą na „policjanta”, którzy odebrali wrzucone do kosza na śmieci pieniądze.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą sprawę oszustwa metodą na „policjanta”, do której doszło 1 czerwca 2022 roku.

Na numer stacjonarny pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna podający się za kuriera, który potrzebował adresu do doręczenia. Po uzyskaniu od pokrzywdzonej informacji, mężczyzna rozłączył się mówiąc, że przesyłka zostanie dostarczona do godz. 14.00.

Po chwili na ten sam numer telefonu zadzwonił mężczyzna przedstawiający się jako funkcjonariusz CBŚP, który w trakcie rozmowy telefonicznej przekonał pokrzywdzoną o tym, że pracują nad zorganizowaną grupą przestępczą. Jej członkowie mieli napadać na ludzi w ich mieszkaniach, rozpylając w środku gaz łzawiący, a mężczyzna przedstawiający się za kuriera należy właśnie do tej grupy. Podczas rozmowy nieznany mężczyzna podając się za policjanta uzyskał informacje o posiadanych przez kobietę pieniądzach.

Pokrzywdzona pojechała do banku w celu wypłacenia zgromadzonych na swoim koncie pieniędzy. W trakcie przejścia do banku w słuchawce telefonu usłyszała głos innego mężczyzny, który przedstawił się jako prokurator.

 Powiedział on, że  policjanci z CBŚP wpłacili na jej konto 28300 zł, które musi wypłacić. Pokrzywdzona i tym razem posłuchała oszusta i w dwóch bankach wypłaciła w sumie 60 tys. zł. 

Pokrzywdzona wypłacone pieniądze wrzuciła do kosza na śmieci, znajdującego się przy ul. Młyńskiej 9 w Katowicach, skąd zabrali je przestępcy.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać podejrzewanych lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia ich tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 47 85 129 61 lub pod adresem e-mail: mienie@katowice.policja.gov.pl, powołując się na numer sprawy: RSD 189/22.

Źródło: Policja Śląska

49 723146 g

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.2µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3