Powiat będziński biega. "Każdy może spędzić czas w miłej atmosferze" [WIDEO]

IMG 20220904 100333

Redakcja

8 września, 2022

Powiat będziński zorganizował kolejne zawody biegowe. To już pewna tradycja, że w starostwo aktywnie włącza się w promowanie aktywnego stylu życia.

RELACJA Z BIEGU TRZECH ZAMKÓW:

W minioną niedzielę w Sławkowie odbył się bieg z cyklu "Bieg Trzech Zamków" organizowany przez Powiat Będziński. To kolejna impreza w powiecie, która zachęca mieszkańców do aktywności fizycznej i wspólnego spędzania czasu. To również szansa na pokazanie ciekawych miejsc dla osób z innych części województwa, a nawet kraju. 

- Pierwszy bieg był w Siewierzu. Teraz w Sławkowie. Kolejny za niedługo w Będzinie. Każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy medal, a oprócz tego każdy obejrzy część naszego powiatu - mówi Sebastian Szaleniec, starosta będziński.

W niedzielnej imprezie udział wzięło około pięćset osób. Byli to profesjonalny biegacze, jak również amatorzy i całe rodziny. Powiat zorganizował też przemarsz dla fanów nordic walking i zawody biegowe dla najmłodszych. 

- Sam osobiście biegam, więc pomyślałem, że można zachęcić do tego innych - dodaje Szaleniec, który od kilku lat promuje w powiecie aktywny odpoczynek na świeżym powietrzu. 

Najbliższy bieg odbędzie się 24 września. Będą to zawody powiatowe dla całych rodzin w Będzinie.

IMG 20220904 095611

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.5µg/m3 PM2.5: 24.5µg/m3