Stało się! Jakub Kiwior z Tychów został piłkarzem Arsenalu!

Kikwior

Redakcja

23 stycznia, 2023

22-letni Jakub Kiwior został nowym piłkarzem Arsenalu! Aktualny lider Premier League zapłacił za Polaka aż 25 milionów euro!

Jakub Kiwior ma za sobą szalone dwa lata! Jeszcze nie tak dawno temu grał w słowackiej lidze, żeby przejść do włoskiej Specja Calcio. Od dzisiaj jest piłkarzem londyńskiego Arsenalu! Kanonierzy walczą o tytuł mistrza Anglii.

Kiwior pochodzi z Tychów, gdzie też zaczynał swoją karierę. Jako junior dołączył do pierwszej drużyny GKS-u Tychy, ale nie zadebiutował w niej. Jego agent umożliwił mu przejście do akademii Anderlechtu. Swoją dorosłą karierę rozpoczął na słowackich boiskach. w 2021 roku Kiwiora kupiła włoska Spezia Calcio. Tyszanin od razu został jednym z najważniejszych piłkarzy Spezii.

Zaufał mu Czesław Michniewicz. Kiwior był jednym z filarów reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Katarze, chociaż w reprezentacji zadebiutował pół roku wcześniej. 

Jego dobra gra na mundialu i coraz lepsze mecze w Serie A nie umknęły najlepszym europejskim klubom. Wyścig o Kiwiora wygrał ostatecznie lider Premier League, Arsenal. Kiwior rozmawiał z trenerem Kanonierów już pod koniec grudnia. Minął niecały miesiąc, a młody tyszanin może założyć koszulkę Arsenalu.

Kiwior podpisał 5,5-letni kontrakt. Arsenal zapłacił za Polaka aż 25 milionów euro. Jakub Kiwior został tym samym piątym najdroższym polskim piłkarzem w historii. 

screen TVP Sport

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Słaba jakość powietrza!

PM10: 75.0µg/m3 PM2.5: 67.3µg/m3