Pijany 19-latek poprowadził samochód, bo wypił mniej niż jego kolega

pixabay.com

Katarzyna Kulyk

23 stycznia, 2023

19-letni kierowca toyoty stracił panowanie nad pojazdem po czym uderzył w drzewo i zjechał do rowu. Chłopak odpowie nie tylko za spowodowanie wypadku, kierowanie bez wymaganych uprawnień ale i za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat więzienia.

W sobotę 21.01. około godziny 22:00 dyżurny komendy miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju otrzymał zgłoszenie o wypadku. Policjanci natychmiast ruszyli na ulicę Wiejską, gdzie doszło do zdarzenia.

- Ustalono, że kierowca jadąc ulicą Wiejską, w kierunku ulicy Ranoszka stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo, a w wyniku uderzenia, samochód odwrócił się i zjechał na przeciwny pas ruchu by następnie zjechać do rowu - podaje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju  

W wyniku zdarzenia do szpitala ze złamaną prawą nogą trafił 23-letni pasażer toyoty, kolega pijanego kierowcy. Badanie alkomatem wykazało u 19-latka, że miał on w organizmie ponad promil alkoholu. Dodatkowo ustalono, że kierował on nie posiadając wymaganych uprawnień. Chłopak tłumaczył się, że wypił mniej alkoholu od kolegi i dobrze się czuł, więc to on postanowił, że poprowadzi samochód 23-latka. 

19-latek odpowie przed Sądem za kierowanie bez wymaganych uprawnień, spowodowanie wypadku oraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za takie wykroczenia kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia.

powiązane artykuły:

zatrzymanie poszukiwanego
Wiadomości 15 lutego, 2021

W ręce policjantów mikołowskiej drogówki przekazany został nietrzeźwy kierujący. Mężczyzna przyjecha

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 57.4µg/m3 PM2.5: 51.8µg/m3