23-latek miał podpalić kamienicę, w której mieszkał

58 742341

Redakcja

24 stycznia, 2023

23-letni podpalacz z Siemianowic Śląskich? Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru.

W czwartek, 19 stycznia rano służby interweniowały przy ul. Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich. W jednym z mieszkań w starej kamienicy wybuchł pożar. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy lokatorce zgłaszającej złe samopoczucie, która następnie została zabrana do szpitala na dalsze badania.

Szybko okazało się, że pożar najprawdopodobniej nie był przypadkowy. -  Z ustaleń wynikało, że sprawcą pożaru mógł być 23-latek, który mieszkał tam razem ze swoimi rodzicami. Mundurowi ruszyli w teren w poszukiwania mężczyzny. Został zatrzymany na ulicy Komuny Paryskiej, gdzie schował się na strychu kamienicy - informuje KMP w Siemianowicach Śląskich.

23-latek trafił do aresztu, a służby zebrały dowody, które pozwoliły na przedstawienie zarzutu sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru, za co grozi nawet 8 lat więzienia. 23-latek usłyszał również zarzut zniszczenia mienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.4µg/m3 PM2.5: 19.7µg/m3