Stało się! FIFA i UEFA zawiesiły Rosję w międzynarodowych rozgrywkach piłkarskich

Grass g3b39321a7 1920

Redakcja

28 lutego, 2022

Rosja najprawdopodobniej nie zagra w barażach do Mistrzostw Świata! FIFA i UEFA zawiesiły rosyjskie drużyny!

Środowisko piłkarskie było oburzone pierwotną decyzją FIFA, która uznała, że rosyjskie reprezentacje mogą brać udział w meczach, ale na neutralnym terenie, bez kibiców, bez hymnu i jako Rosyjski Związek Piłkarski. Między innymi Polski Związek Piłki Nożnej apelował do władz międzynarodowej federacji piłkarskiej, żeby zawiesiły Rosję. Anglia, Niemcy i Francja również uznały, że nie będą grać z Rosją.

Okazało się, że presja ma sens! FIFA i UEFA oficjalnie zawiesiły rosyjskie kluby i reprezentacje ze wszystkich rozgrywek międzynarodowych aż do odwołania! Co to oznacza? Najprawdopodobniej Rosja nie zagra z Polską 24 marca w pierwszym meczu barażowym o awans do MŚ w Katarze! Mecz planowo miał zostać rozegrany w Moskwie.

FIFA i UEFA podjęły dziś wspólnie decyzję, że wszystkie rosyjskie drużyny, zarówno reprezentacje narodowe, jak i drużyny klubowe, zostaną zawieszone w uczestnictwie w rozgrywkach FIFA i UEFA do odwołania - czytamy w oświadczeniu/

Od 24 lutego trwa wojna na Ukrainie, którą sprowokował Władimir Putin. Rozkazał swoim wojskom napaść zbrojną na naszych wschodnich sąsiadów. W działaniach wspiera go białoruski reżim Łukaszenki. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.3µg/m3 PM2.5: 10.4µg/m3