Środki medyczne za ponad milion złotych trafią z Zabrza na Ukrainę

16636808396554

Redakcja

21 września 2022

Dwa w pełni załadowane tiry, wypełnione wyrobami medycznymi o wartości ponad 1 miliona złotych trafi do ukraińskich szpitali. To już szósty transport jaki zorganizowała Fundacja ZARYS z Zabrza.

Fundacja ZARYS została powołana do życia przez pracowników firmy ZARYS International Group, producenta i dystrybutora sprzętów medycznych, obecnego na rynku od ponad 30 lat.

We wrześniu zorganizowała ona kolejny, szósty już transport darów dla Ukrainy, składający się z 65 palet wypełnionych środkami medycznymi o wartości ponad miliona złotych. Głównym fundatorem transportu była firma ZARYS, która wypełniła powierzchnię jednego z tirów ponad trzydziestoma paletami. Wartość darowizny przekroczyła 790 tysięcy złotych a firma pokryła również wszelkie koszty związane z logistyką.

Reszta ładunku została sfinansowana ze środków zebranych przez Fundację ZARYS, czyli w dużej mierze z datków od osób prywatnych, a także darowizn od przedsiębiorstw polskich oraz zagranicznych.

Jak pisze Fundacja, wrześniowy transport nie byłyby możliwy bez wsparcia widzów kanału Historia Realna na YouTube. Dzięki współpracy Piotra Zychowicza z Fundacją ZARYS, udało się pozyskać środki finansowe w wysokości bliskiej 60 tysięcy złotych.

Największe podziękowania należą się widzom Historii Realnej. Razem zebraliśmy prawie 60 000 złotych na pomoc medyczną dla Ukrainy. Super! – Piotr Zychowicz.

Do organizacji transportu przyczynili się także: pracownicy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, firma Sidnet oraz Fundacja Górnika Zabrze.

Jak informuje fundacja, asortyment był przygotowywany w konsultacji z Ministerstwem Zdrowia Ukrainy. Do ukraińskich szpitali przekazane zostały produkty z kategorii jednorazowego sprzętu medycznego: strzykawki, igły iniekcyjne, kaniule dożylne, rękawice oraz wiele materiałów opatrunkowych. Zakupione i wysłane zostały także sprzęty niezbędne do rehabilitacji, między innymi wózki inwalidzkie, balkoniki, ortezy, stabilizatory stawów, gorsety czy kołnierze stabilizujące.

Fundacja ZARYS od ponad pół roku aktywnie działa na rzecz pomocy Ukrainie. W tym czasie udało nam się zorganizować transporty humanitarne ze środkami medycznymi o wartości ponad dwóch i pół miliona złotych. Wszystkie realizowane przez nas konwoje humanitarne organizowane są przy konsultacjach z Ministerstwem Zdrowia Ukrainy, dlatego widzimy jak z każdym kolejnym transportem zmienia się również zapotrzebowanie ukraińskich szpitali. – prezes Fundacji ZARYS, Paulina Roterman.

 

16636808107307

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.8µg/m3 PM2.5: 3.5µg/m3