"Sprytni" włamywacze ukradli puste butelki po piwie

Ukradli puste butelki

Redakcja

21 maja 2024

Wodzisławscy kryminalni błyskawicznie ustalili i zatrzymali sprawców włamania do wiaty sklepowej. Jeden z mężczyzn usłyszał zarzut i został objęty policyjnym dozorem. Drugi usłyszał 9 zarzutów, a na wniosek rydułtowskich śledczych i prokuratora został tymczasowo aresztowany.

Wodzisławska Policja została powiadomiona o włamaniu do wiaty sklepowej, do której doszło na terenie Rydułtów. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez sklepowy monitoring. 

Sprawcy użyli skradzionego samochodu i uszkodzili nim kratę wiaty sklepowej.  Z wnętrza ukradli wycofane z obrotu puszki kukurydzy i kontenery z pustymi butelkami po piwie - relacjonuje policja. 

Wodzisławscy kryminalni błyskawicznie zatrzymali na ulicy Plebiscytowej w Rydułtowach dwóch mężczyzn w wieku 25 i 29 lat. Odzyskali także skradziony z terenu Radlina pojazd marki opel.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut wspólnej kradzieży z włamaniem. Młodszy został objęty policyjnym dozorem, grozi mu kara nawet 10 lat więzienia. Starszy usłyszał dodatkowo 8 zarzutów między innymi włamań do sklepów i myjni samochodowych, których dopuścił się, działając w warunkach recydywy. Na wniosek rydułtowskich śledczych i prokuratora został decyzją sądu tymczasowo aresztowany, tam spędzi najbliższe 3 miesiące. Grozi mu kara nawet 15 lat więzienia, o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

powiązane artykuły:

60 641552
Lokalne 7 stycznia 2021

Na łut szczęścia liczyła 26-letnia świętochłowiczanka, która z jednego z miejscowych sklepów skradła

Projekt bez tytulu 3
Lokalne 19 lipca 2022

Sosnowiecka policja poszukuje mężczyzny, który ukradł z dyskontu dwa kartony skarpetek.

Kradzież sklepowa
Lokalne 14 maja 2024

W ręce żorskich mundurowych wpadł mężczyzna, który z kasy sklepu ukradł plik banknotów. J

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.3µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3