Sprawcy zniszczenia pasieki w Rudzie Śląskiej w rękach policji

fot. KMP w Rudzie Śląskiej

Redakcja

19 stycznia, 2023

Rudzka policja ustaliła dane personalne sprawców zniszczenia pasieki przy ruinach Zamku Rudzkiego. Młodociani chuligani zostali zidentyfikowani dzięki mieszkańcom Rudy Śląskiej, którzy rozpoznali wandali zarejestrowanych przez kamerę monitoringu.

Do zniszczenia pszczelej pasieki przy ruinach Zamku Rudzkiego i domu Karola Goduli doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku. Wizerunki młodocianych sprawców zostały nagrane przez kamerę monitoringu i opublikowane przez policję. 

Dzięki informacjom od mieszkańców Rudy Śląskiej, którzy zapoznali się z komunikatem policji ustalono ich dane personalne.

-Dziękujemy osobom, które przyczyniły się do ustalenia osób przedstawionych na zdjęciach z kamery monitoringu. Śledczy z rudzkiego komisariatu przesłuchali już pierwszego ze sprawców, który poniesie odpowiedzialność za zniszczenie pasieki. Kolejni 16-latkowie są już też ustaleni, a ich przesłuchanie to tylko kwestia czasu - podała KMP w Rudzie Śląskiej. 

Po zebraniu wszystkich materiałów, o sprawie zostanie poinformowany Sąd Rodzinny, który podejmie dalsze kroki wobec nieletnich chuliganów. 

powiązane artykuły:

F8443f75615e505f
Lokalne 12 maja, 2022

Kilka lat ciężkiej pracy na marne... ktoś postanowił okraść Pasiekę Misie w Sosnowcu. I to wszystko

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.6µg/m3 PM2.5: 33.0µg/m3