Ktoś ukradł pszczoły z "Pasieki Misie" w Sosnowcu

F8443f75615e505f

Redakcja

12 maja, 2022

Kilka lat ciężkiej pracy na marne... ktoś postanowił okraść Pasiekę Misie w Sosnowcu. I to wszystko przed Światowym Dniem Pszczoły!

Pan Andrzej od kilku lat prowadzi coraz bardziej popularną "Pasiekę Misie" w Sosnowcu-Jęzorze. Jednak w tym roku najprawdopodobniej nie uraczy nikogo dobrym miodem od swoich pszczół. Ktoś okradł jego pasiekę.

- 7 maja 2022 doszło do kradzieży. Właściciel pasieki gdy poszedł zobaczyć co dzieje się u jego pszczół zauważył, że ule w zasadzie zostały puste. Jakiś pseudopszczelarz postanowił okraść pasiekę. Ukradł wszystkie rodziny pszczele z uli - wiedział doskonale co robi - pozostawiał w ulach tylko ramki zewnętrzne z garstką pszczół, a ramki, na których była matka z jajeczkami i larwami zostały skradzione - informuje radny Sosnowca, Łukasz Krawiec. 

Pszczoły, które zostały, raczej nie przeżyją. - Straciłem pszczoły warte parę tysięcy złotych, ale ogrom prac i czasu poświęconemu od jesieni do teraz już nikt mi nie wróci - relacjonuje właściciel pasieki.

"Pasieki Misie" musi zostać odbudowana. Powstała internetowa zbiórka pieniędzy.

- Każdemu darczyńcy będę chciał przekazać chociaż mały słoiczek miodu. Może się uda, jak nie w tym - to w przyszłym roku... - informuje pan Andrzej.

TUTAJ LINK DO ZBIÓRKI

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

15 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.9µg/m3 PM2.5: 10.2µg/m3