Ryanair świętuje 15-lecie w Katowice Airport. Okazja do rezerwacji lotów w promocyjnych cenach

Ryanair 01

Redakcja

12 maja 2022

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce i w Europie, dziś (12 maja) oficjalnie świętując 15-lecie operacji w Katowice Airport ogłasza największy w historii rozkład lotów oferując w sezonie Lato 2022 14 tras, w tym 1 nową do Wenecji oraz wiele innych wakacyjnych kierunków jak Alghero (Sardynia), Katania (Sycylia) czy Pafos (Cypr).

Ryanair zbazuje w Katowice Airport 7 samolotów (inwestycja w wysokości 700 mln USD), która pozwala na utrzymanie 360 bezpośrednich miejsc pracy dla pilotów, członków załóg pokładowych oraz obsługi naziemnej i ok. 1,200 miejsc pracy łącznie w Katowicach.

Ryanair będzie wykonywał w Katowice Airport w sezonie Lato 2022 ponad 60 lotów tygodniowo (rozkładowo), o ponad 40 więcej niż w przed-pandemicznym sezonie Lato 2019 oferując mieszkańcom Śląska połączenia do największych miast Europy jak Ateny, Londyn lub Mediolan oraz do najpopularniejszych kurortów wakacyjnych jak Sardynia, Sycylia czy Cypr.

Ruch rozkładowy będzie obsługiwany przez 2 samoloty, natomiast największy w historii program lotów charterowych, aż przez 5 maszyn.   

Pasażerowie mogą zarezerwować loty z Katowic aż do października 2022 roku już od 89 zł. Rezerwacji lotów w promocyjnych cenach można dokonać jedynie na www.Ryanair.com do soboty (14 maja) do północy.

W Katowicach, Michał Kaczmarzyk, Prezes Buzz – linii wchodzącej w skład Grupy Ryanair powiedział: 

“Jako linia lotnicza nr 1 w Polsce i w Europie cieszymy się mogąc świętować 15-lecie operacji w Katowice Airport i ogłosić największy w historii program lotów. W sezonie Lato 2022 będziemy wykonywali ponad 60 lotów tygodniowo (rozkładowo) na 14 trasach, w tym 1 nowej do Wenecji oraz wielu innych wakacyjnych kierunkach m. in. na Sardynię, Sycylię oraz Cypr. Nasz ruch rozkładowy będzie obsługiwany przez 2 samoloty, natomiast największy w historii program lotów charterowych aż przez 5 maszyn. Z okazji 15-lecia operacji w Katowice Airport i ogłoszenia nowego rozkładu lotów, Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety na podróż z Katowic aż do października 2022 roku już od 89 zł. Rezerwacji lotów w promocyjnej cenie można dokonać jedynie na www.ryanair.com do soboty 14 maja”.

 

Artur Tomasik, Prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, powiedział:  

„Ryanair pierwsze połączenie z Katowice Airport uruchomił w 2007 roku, a w październiku 2019 roku otworzył tutaj bazę. Od początku obecności linii w Pyrzowicach nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Grupa Ryanair to profesjonalny, przewidywalny i stabilny partner biznesowy. Cieszymy się, że po trwającym dwa lata kryzysie wywołanym przez pandemię koronawirusa, linia tak szybko odbudowuje swoją ofertę na pyrzowickim lotnisku i kontynuuje dynamiczny rozwój bazy. Nasz port jest liderem w segmencie przewozów czarterowych w Polsce. W najlepszym w historii lotniska 2019 roku z 4,84 mln obsłużonych pasażerów, ponad 2 mln podróżowało na rejsach realizowanych na zlecenie touroperatorów. Już wtedy udział grupy Ryanair w tym ruchu był znaczący. Dzięki dodaniu w tym sezonie letnim piątego samolotu do obsługi połączeń czarterowych, udział grupy Ryanair w segmencie pyrzowickich czarterów zdecydowanie wzrośnie”

Ryanair 02

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 29.2µg/m3 PM2.5: 22.2µg/m3