Ruszyła budowa nowej siedziby Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu [WIDEO]

IMG 20230119 104240
Kastelik

Szymon Kastelik

19 stycznia, 2023

To ma być jedna z najnowocześniejszych siedzib pogotowia w Polsce. W Sosnowcu ruszyły prace związane z budową "nowego domu" dla Rejonowego Pogotowia Ratunkowego.

RUSZYŁA BUDOWA NOWEJ SIEDZIBY REJONOWEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO W SOSNOWCU:

Nowa siedziba Pogotowia Rejonowego w Sosnowcu to inwestycja warta 25 milionów złotych. Środki pochodzą z budżetu województwa śląskiego oraz środków własnych sosnowieckiego pogotowia. Działkę o wartości prawie 2 mln złotych przekazało miasto Sosnowiec.

Jedna z najnowocześniejszych placówek pogotowia ratunkowego w Polsce powstaje w okolicy ulicy Janowskiego, gdzie już wybudowano nową siedzibę policji oraz prokuratury. W tej okolicy powstanie również nowa siedziba sądu. 

19 stycznia na miejscu niedawno rozpoczętej budowy odbyła się uroczystość związana z wbiciem tzw. pierwszej łopaty oraz zakopania aktu erekcyjnego. Władze samorządu śląskiego przekazały również sosnowieckiemu pogotowiu dwie nowe karetki oraz nowoczesny sprzęt ratowniczy. 

- Świetny obiekt. Będzie ratował życie. Będzie najnowocześniejszy w kraju. I przede wszystkim kadra, która jest świetna - mówił marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. 

- Wasza pomoc jest bardzo potrzebna dla naszych mieszkańców. Kiedy nowa siedziba powstanie, ta pomoc będzie jeszcze lepsza - skierował się do pracowników pogotowia prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Prace mają potrwać nieco ponad rok. 

IMG 20230119 103435 1

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.3µg/m3 PM2.5: 14.0µg/m3