Spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Miał ponad 2 promile!

Policja

Redakcja

1 marca 2024

34-letni kierujący volvo, w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru skrętu doprowadził do kolizji i uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się okazało był nietrzeźwy. Mieszkaniec Radomska miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj (29.02.2024r.), o godzinie 16.30 na ul. Kościuszki w Myszkowie. Kierujący volvo 34-letni mieszkaniec Radomska, wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru skrętu doprowadził do kolizji z pojazdem marki ford, po czym odjechał z miejsca.

Dzięki reakcji świadka zdarzenia, który wsiadł do swojego auta i pojechał za sprawcą, funkcjonariusze wiedzieli, w którym kierunku się udał. 

Okazało się, że 34-latek porzucił pojazd kilka kilometrów dalej i pieszo postanowił wrócić w miejsce kolizji. Po tym, jak mężczyzna został zatrzymany szybko na jaw wyszedł powód jego ucieczki. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

Teraz 34- latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, poniesie także odpowiedzialność za spowodowanie kolizji.

powiązane artykuły:

Wypadek w dąbrowie gorniczej
Lokalne 12 lutego 2024

Dąbrowscy kryminalni zatrzymali sprawcę wypadku drogowego. Mężczyzna uciekł z miejsca zda

Zatrzymanie sprawcy kolizji
Lokalne 9 lutego 2024

Wywiadowcy z Dąbrowy Górniczej zatrzymali sprawcę groźnie wyglądającej kolizji drogowej.

48 790461
Lokalne 12 grudnia 2023

Pijany kierowca spowodował dwie kolizje w powiecie lublinieckim. Po drugim zdarzeniu zasnął za ki

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.2µg/m3 PM2.5: 14.1µg/m3