Spotkanie z Aleksandrą Kurzak w Operze Śląskiej

Spotkanie z Aleksandrą Kurzak w Operze Śląskiej

Redakcja

17 lutego, 2023

Opera Śląska zaprasza na spotkanie z Aleksandrą Kurzak – światowej sławy śpiewaczką operową. Maestra będzie gościem cyklu OPERA BLISKO CIEBIE: Porozmawiajmy o Operze 26 lutego. Początek spotkania godz. 16.00 w sali koncertowej im. Adama Didura.

Aleksandra Kurzak z wyróżnieniem ukończyła Wydział Wokalny Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu. Od lat z sukcesami występuje na najbardziej prestiżowych scenach świata, m.in w nowojorskiej Metropolitan Opera, londyńskiej Royal Opera House Covent Garden, Teatro alla Scala w Mediolanie, Fińskiej Operze Narodowej w Helsinkach czy Lyric Opera House w Chicago. Jest córką śpiewaczki Jolanty Żmurko i waltornisty Ryszarda Kurzaka

Tematem spotkania w Operze Śląskiej będzie muzyka, przyjaźń, ale również gotowanie – nieznana dotąd pasja Maestry. Aleksandra Kurzak zdradzi operowe smaczki, opowie anegdoty związane z przedstawieniami i podzieli się przepisami na ulubione potrawy. W spotkaniu weźmie udział także dziennikarka radiowa i telewizyjna Marzena Rogalska – która wspólnie z Meastrą – jest autorką książki „Dobrissimo! Opera od kuchni”.

Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu książki oraz zdobycia autografu Maestry. Spotkanie poprowadzi Violetta Rotter-Kozera. Partnerem cyklu OPERA BLISKO CIEBIE: Porozmawiajmy o Operze jest TVP 3 Katowice.

powiązane artykuły:

Harfa w świetle księżyca - Kameraliści Opery Śląskiej
Kultura 17 lutego, 2023

Opera Śląska zaprasza w dniu 25 lutego br. o godz. 18:00 do sali Sali Koncertowej im. Adama Didur

Autor zdjęć: Krzysztof Bieliński
Kultura 3 marca, 2023

Podczas trwającego remontu dużej sceny, w ramach "Opera Śląska on tour", 26 marca o godz. 18:00,

Biel1419
Wydarzenia 13 września, 2023

Opera Śląska ponownie wystawi "Sól ziemi czarnej", która swoją premierę miała w czerwcu 2021 roku

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 11.9µg/m3