II Śląskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Bytomiu

Urząd Miasta Bytom

Katarzyna Kulyk

17 lutego, 2023

Ochotnicza Straż Pożarna w dzielnicy Bytomia Sucha Góra, zorganizowała zawody w udzielaniu pierwszej pomocy dla całego województwa. W zawodach udział wzięło 12 drużyn!

Dwanaście drużyn z całego województwa wzięło udział w II Śląskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy zorganizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Suchej Górze.

Czteroosobowe drużyny musiały wykazać się swoją wiedzą, sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami. Najlepszą drużyną okazała się grupa z Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kozach.

Wydarzenie miało miejsce na terenie strażnicy OPS Sucha Góra, a także w Suchogórskim Labiryncie Skalnym, Parku Grota i w szkole podstawowej numer 38.

- Przygotowaliśmy trudne, ale ciekawe, niestandardowe zadania – mówi Grzegorz Sojka, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchej Górze, organizator mistrzostw

Mistrzostwa składały się z pięciu zadań, czterech praktycznych i jednego teoretycznego. Jednym z zadań z jakim musieli zmierzyć się zawodnicy to przeprowadzenie akcji reanimacyjnej w pomieszczeniu o bardzo ograniczonej widoczności. Podczas zadania symulowana została sytuacja, która zagrażała życiu „poszkodowanemu”, któremu trzeba było udzielić pomocy, a także ratownikom.

- Kolejne, III Mistrzostwa Śląska w Pierwszej Pomocy, odbędą się latem. - Do końca lutego ustalimy dokładną datę. Cieszy nas, że zainteresowanie mistrzostwami jest bardzo duże, a młodzież coraz lepiej radzi sobie w zakresie pierwszej pomocy - dodaje Grzegorz Sojka.
Urząd Miasta Bytom

powiązane artykuły:

Cpr g149f5ac93 1920
Lokalne 20 maja, 2022

Przed nami I Śląskie Mistrzostwa w Pierwszej Pomocy, które będą sprawdzianem dla uczniów szkół ponad

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 57.4µg/m3 PM2.5: 51.8µg/m3