Spędź Walentynki w Zakochanej Banie

Zakochana bana

Redakcja

13 lutego, 2024

14 lutego jak co roku, na torach w Katowicach pojawi się wyjątkowy tramwaj – Zakochana Bana. A w niej – koncert, konkursy oraz życzenia. To będzie ciekawa opcja spędzenia święta zakochanych w romantycznym tramwaju. Zakochana Bana będzie dostępna od 16:00 do 18:45.

To już 10 lat, jak po torach naszego regionu śmiga Zakochana Bana – specjalny tramwaj dla zakochanych, który kursuje tylko w Walentynki. W tym roku też będzie dostępny dla wszystkich! Romantyczny tramwaj będzie kursować w Katowicach między placem Wolności a pętlą Słoneczną oraz placem Wolności a Centrum Przesiadkowym Zawodzie.

Zakochanych pasażerów będzie woził, jak co roku, historyczny wagon sprzed lat. To wagon 4N o numerze bocznym 1167 wyprodukowany w 1957 roku! Tramwaj ten co roku przyciąga do Katowic zakochanych z całej aglomeracji. I tym razem będzie to podróż pełna niespodzianek. Na pasażerów Zakochanej Bany czeka niejedna atrakcja, jak m.in. konkursy z nagrodami i muzyka na żywo. Oczywiście tramwaj będzie pięknie i romantycznie udekorowany. 

O świetny nastrój pasażerów Zakochanej Bany zadba Eugeniusz „Geno” Witek jako prowadzący koncert w tramwaju. Wystąpi w nim Kasia Lorenc. Tak, to ona śpiewa hit „Jadą ludzie do roboty”. Nie tylko będzie można posłuchać utworów w jej wykonaniu, ale też złożyć bliskiej osobie życzenia, które później zostaną zaprezentowane w telewizji TVS. 

Zakochana Bana 2024 kursować będzie po Katowicach w środę 14 lutego po południu, czyli w godzinach między 16:00 a 18:45. Start z zajezdni w Katowicach Zawodziu punktualnie o 16:02. Natomiast z przystanku Słoneczna Pętla pierwszy zakochany tramwaj odjedzie o 16.39. Start z placu Wolności – o 16:20, a z placu Miarki – o 16:52. 

powiązane artykuły:

Gora milosci
Lokalne 12 lutego, 2024

Już po raz kolejny Góra Miłości w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla w Bytomiu rozbłysła tysiąc

Romantyczne prezenty na walentynki 2024
Lifestyle 31 stycznia, 2024

Walentynki to niesamowite święto. Każdego roku obchodzą je zakochani i nie tylko! Walentynki to c

Koncert walentynkowy w filharmonii
Kultura 11 stycznia, 2024

14 lutego Salę Koncertową Filharmonii wypełnią dźwięki najpiękniejszych piosenek o miłości w wyko

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.3µg/m3 PM2.5: 20.1µg/m3