Sosnowiczanin ukradł rynny z obiektów sakralnych w Imielinie i Bieruniu

66 693892

Redakcja

18 lutego, 2022

Bieruńscy kryminalni namierzyli i zatrzymali sprawcę dwóch kradzieży, do jakich doszło w ostatnich miesiącach na terenie powiatu. Łupem złodzieja w obu przypadkach padły miedziane rynny z obiektów sakralnych w Imielinie i Bieruniu. Podejrzany usłyszał zarzuty. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu do 5 lat więzienia.

Do pierwszej kradzieży doszło 2 sierpnia 2021 r. w Imielinie. Wówczas policjanci przyjęli zawiadomienie o tym, że z kapliczki przy ulicy Aptecznej nieznany sprawca skradł miedziane rynny warte blisko 1,5 tys. zł.

Kolejne, podobne przestępstwo zostało zgłoszone 29 grudnia 2021 r. Łupem złodzieja padły również rynny wykonane z miedzi. Tym razem z bieruńskiego kościoła przy ulicy Krakowskiej. W tym przypadku straty zostały oszacowane na kwotę 600 zł.

Bieruńscy kryminalni pracując nad tymi sprawami ustalili i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za oba przestępstwa. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 36-letniemu mieszkańcowi Sosnowca zarzutów kradzieży miedzianych rynien, do których się przyznał. Za przestępstwo to grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP w Bieruniu

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 18.9µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3