Snow Fest Games 2024 - pierwsze na świecie zawody na railach na świeżym powietrzu!

K4qrr cy

Redakcja

8 marca 2024

W miniony weekend odbył się największy w Polsce festiwal muzyki i sportów zimowych – SnowFest. To już 11. edycja tego wydarzenia, którego nieodłącznym elementem są także zawody sportowe SnowFest Games Accelerated by Taycan.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa pod wieloma względami. Po raz pierwszy impreza została wpisana w międzynarodowy kalendarz FIS. 

Początkowo miały to być zawody Big Air, jednak anomalia pogodowa - czyli temperatury w środku zimy dochodzące do 18 stopni spowodowały, że śnieg stopniał prawie całkowicie, zarówno na stokach jak i skoczni Skalite w Szczyrku, na której odbywa się wydarzenie. Uniemożliwiło to wybudowanie tak dużej konstrukcji śnieżnej jaką jest skocznia Big Air, dlatego organizatorzy zdecydowali się zbudować, wykorzystując stalowe rusztowania, śnieg z wysokich partii górskich oraz armatki w technologii All Weather Snow, pokaźny tor do zawodów na railach. 

Za budowę toru odpowiadała ekipa niezwodna - ekipa Vodasodova, doświadczona przy takich realizacjach jak Puchary Świata i Winter X Games. 

Mimo zmiany konkurencji frekwencja zarówno zawodników jak i publiczności dopisała. Narciarze i snowboardziści chwalili tor i formułę, a dla licznej publiczności było to spektakularne i niezapomniane show. 

Zawody zostały wpisane w kalendarz FIS jako Rail Event. To czwarte na świecie zawody w tej konkurencji oraz pierwsze na świeżym powietrzu, które były uznane przez FIS. Wcześniej FIS Rail Event odbywały się na halach śnieżnych w Dubaju, Landgraaf i Druskiennikach.

A o60v WP

powiązane artykuły:

DSC04226
Lokalne 2 marca 2024

To jedyny zimowy festiwal w Polsce i jednocześnie prawdziwe święto dla fanów muzyki oraz sportów.

Maxresdefault 9
Wideo 6 marca 2023

Za nami jubileuszowa, 10. edycja SnowFest. Ponownie pod skoczną Skalite w Szczyrku fani dobrej mu

Konsekwencje zakupu samochodu bez oc
Lifestyle 4 marca 2024

Zakup samochodu to ważna decyzja, która wiąże się z wieloma aspektami, w tym z ubezpiecze

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.2µg/m3 PM2.5: 6.5µg/m3