Śnięte ryby w Zawierciu i powiecie będzińskim

Fish ge0a7f3765 1920

Redakcja

20 sierpnia, 2022

W województwie śląskim odkryto dwa miejsca masowego wymierania ryb. W jednym przypadku najprawdopodobniej powodem masowej śmierci zwierząt był brak tlenu w wodzie.

Trwa wyjaśnianie kryzysu ekologicznego na Odrze. W drugiej największej polskiej rzece wymarło setki tysięcy ton ryb. Niestety o podobnych zdarzeniach informują służby z całego kraju, w tym z województwa śląskiego,

W piątek, 19 sierpnia w Zawierciu przy ul. 11 Listopada (naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 1) odkryto w Warcie śnięte ryby. Po przybyciu na miejsce służby łącznie zidentyfikowały ok 1000 szt. śniętych ryb. Według wstępnej oceny Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz Pracowników Regionalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przyczyną śnięcia było niskie natlenienie wody.

Natomiast w sobotę na zbiorniku Przeczyce ujawniono również śnięte ryby. Skala zdarzenia wynosi 100 metrów na odcinku od ul. Nadbrzeżnej. Ryby wielkości około 5-10 cm. WIOŚ Katowice został poinformowany przez jednostki zewnętrzne i pobrał na miejscu próby wody do analizy. O zdarzeniu poinformowano także Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Katowicach.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.5µg/m3 PM2.5: 15.0µg/m3