Śmiertelne potrącenie kobiety przez śmieciarkę. Kierowca odpowie przed sądem

Justice 2060093 1920

Redakcja

27 lutego 2024

Akt oskarżenia w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło w ubiegłym roku w Częstochowie. W wyniku potrącenia przez śmieciarkę, zginęła starsza kobieta. 

Do Sądu Rejonowego w Częstochowie trafił akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu Marcinowi N. Zarzuca mu się spowodowanie wypadku drogowego, w którym śmierć poniosła niepełnosprawna kobieta. 

Do zdarzenia doszło 4 lipca 2023 roku na ulicy Drzymały w Częstochowie. Marcin N. pracował jako kierowca samochodu ciężarowego z zabudową do zbierania odpadów. Około godziny 9:00 włączał się do ruchu po postoju na zebranie śmieci. 

-  Wtedy najechał na przechodzącą przez jezdnię 74-letnią kobietę o widocznej niepełnosprawności ruchowej, która poruszała się przy użyciu kuli. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że w chwili zdarzenia Marcin N. był trzeźwy - relacjonuje prokuratura.

Akt oskarżenia

Kobieta doznała poważnego urazu wielonarządowego, w wyniku którego zmarła na miejscu zdarzenia. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe. Według biegłego przyczyną wypadku było nieprawidłowe obserwowanie drogi przed pojazdem przez kierującego śmieciarką. Na podstawie jego opinii stwierdzono również, że Marcin N. miał pełną możliwość obserwacji, gdyż pojazd był wyposażony w specjalne lusterka, umożliwiające obserwację przedpola jazdy bezpośrednio przed kabiną. Biegły podkreślił jednak, że ofiara przechodziła bardzo blisko śmieciarki, co mogło również przyczynić się do zdarzenia.

Prokurator przedstawił Marcinowi N. zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym na skutek nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa i wyjaśnił, że ruszając śmieciarką nie widział pokrzywdzonej. Do sądu trafił już akt oskarżenia.

Spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3