Łukasz Chmielewski kandydatem PiS na prezydenta Gliwic

Chmielewski

Redakcja

27 lutego 2024

Gliwickie struktury Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowały kandydatów na prezydenta miasta, do Rady Miasta oraz Sejmiku. O fotel włodarza Gliwic powalczy Łukasz Chmielewski.

W prezentacji kandydatów udział wziął były wojewoda, a aktualnie poseł z Gliwic Jarosław Wieczorek. Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta jest Łukasz Chmielowski. W trwającej kadencji samorządowej pełni funkcję radnego miasta. Ale nie tylko to zdecydowało o jego nominacji.

W minionych wyborach parlamentarnych Chmielewski jako kandydat PiS do Senatu z okręgu numer 70 rywalizował o mandat z Zygmuntem Frankiewiczem - senatorem do 2019 roku, a wcześniej wieloletnim prezydentem Gliwic. Polityk PiS-u przegrał, ale i tak zdobył blisko 75 tysięcy głosów, z czego w samych Gliwicach 26 tysięcy. 

Zatem nic dziwnego, że to właśnie na niego PiS postawiło w wyborach samorządowych w Gliwicach. O prezydenturę powalczy z m.in. żoną Borysa Budki, Katarzyną Kuczyńką-Budką (również radna miasta) oraz z aktualnym wiceprezydentem Mariuszem Śpiewokiem. 

Liderem listy PiS-u z okręgu czwartego (Gliwice, Bytom) do Sejmiku został Bartłomiej Kowalski, aktualnie radny Sejmiku. 

fot. Łukasz Chmielewski Facebook

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3