Śląski Urząd Wojewódzki stał się planem filmowym. Trwają zdjęcia do niemieckiego serialu

W ŚUW kręcą film

Redakcja

13 kwietnia 2024

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim kręci się kolejna superprodukcja. Westybul i Sala Marmurowa na kilka dni stały się planem filmowym, Sala Jurajska przemieniła się w garderobę, a w Sali Złotej urzęduje reżyser z najbliższymi współpracownikami. To wszystko dlatego, że Śląski Urząd Wojewódzki ponownie otworzył podwoje dla artystów.

Tym razem będzie to serial, który opowiada o przemianach jakie zachodzą zarówno na najwyższych szczeblach łączącego się świata wschodu i zachodu po upadku Muru, na ulicach, jak i w sercach i umysłach ludzi. Będzie to historia o życiu, miłości, zazdrości oraz ambicjach – prywatnych i zawodowych – ludzi związanych z kulturą i rewią.

- W przeszłości w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim nagrywane były takie filmy jak „Obywatel Jones” czy „Strefa Interesów”, dziś mamy do czynienia z dziełem o nieco mniejszym ciężarze gatunkowym, ale o równie imponującym rozmachu. Na planie jest około 200 osób, a zarówno w budynku, jak i przed nim, bardzo dużo się dzieje – powiedział Marek Wójcik, wojewoda śląski.

Ekipa filmowa jest w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim obecna od 5 marca. 11 i 12 marca odbyły się dwa dni zdjęciowe, po których produkcja zostanie przeniesiona do Chorzowa.

– Na Śląsku ekipa filmowa spędzi prawie miesiąc. Zaczynamy 2 dniami zdjęciowi w Urzędzie Wojewódzkim, który gra nam budynek Senatu Berlina, gdzie odbywają się posiedzenia Ministerstwa Kultury, którego artyści będą próbowali przekonać, że sztuka jest ważniejsza niż pieniądze. Później przenosimy się na ulice Chorzowa. Będzie kolorowo: lata 90. to era punków, manifestacji wolności, nowych sposób artystycznej ekspresji, ale również walki idei i zamieszek ulicznych – komentuje Marta Bejma-Zimnicka z Arbor Films.

Zdjęcia realizowane są w Krakowie i w województwie śląskim.

powiązane artykuły:

Film w katowicach
Lokalne 8 kwietnia 2024

Od 9 do 12 kwietnia część placu Sejmu Śląskiego będzie zajęta na potrzeby produkcji filmowej. W z

Lokalne 5 listopada 2022

Choć Whitney nigdy nie wystąpiła w Kotle Czarownic, stadion pojawił się w trailerze najnowszego film

Majowka w gorach najlepsze gorskie lokalizacje i apartamenty gdzie spedzic weekend majowy 2024
Lifestyle 13 kwietnia 2024

Długi weekend w Beskidach to świetna miejscówka na to, by się odprężyć, zaznać dużej dawki ru

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.5µg/m3 PM2.5: 13.8µg/m3