Śląski poseł Konfederacji zachęca do wsparcia Grzegorza Brauna

405290545 122120419220063788 3009570363905650524 n
Kastelik

Szymon Kastelik

13 grudnia, 2023

Poseł Konfederacji Roman Fritz uważa, że działalność Grzegorza Brauna jest potrzebna Polsce i dlatego zachęca do wsparcia internetowej zrzutki na rzecz człowieka, który mógł doprowadzić do tragedii w Sejmie. 

Chyba nie trzeba przypomnieć tego, co zrobił Grzegorz Braun w Sejmie 12 grudnia. "Odpalił" gaśnicę, a wydobywającym się z niej proszkiem trafiał w przypadkowe osoby. "Zadymił" cały korytarz sejmowy. Po przejściu kilkunastu metrów z uruchomioną gaśnicą, podszedł do menory chanukowej, którą następnie zgasił. Trafił też proszkiem gaśniczym w twarz interweniującej kobiety. 

Marszałek Sejmu, Szymon Hołownia jeszcze tego samego dnia zapowiedział ukaranie posła Brauna najwyższą, możliwą karą: odebraniem połowy uposażenia na trzy miesiące i całości diety na pół roku. W sieci założona została zbiórka na rzecz Brauna, która została zamknięta po zebraniu 73 tys. złotych. Ale szybko pojawiła się podobna inicjatywa Fundacji Osuchowa. W kilka godzin zebrano blisko 65 tys. złotych. 

Poseł Konfederacji zachęca do wsparcia

Poseł Konfederacji z Górnego Śląska, Roman Fritz zachęcił w środę do wsparcia zbiórki zorganizowanej przez Fundację Osuchowa. Fritz twierdzi, że działalność Grzegorza Brauna jest potrzebna Polsce. 

- Prezydium Sejmu ukarało posła Grzegorza Brauna maksymalnym wymiarem kary, jaką miało do dyspozycji - odebraniem połowy uposażenia na trzy miesiące i całości diety na pół roku. Z całą pewnością ta surowa kara finansowa negatywnie odbije się na jego publicznej, społecznej działalności. Aby temu zapobiec zapraszamy Państwa do udzielenia wsparcia "działalności Grzegorza Brauna", która jest nam Polakom bardzo potrzebna - napisał poseł Fritz w mediach społecznościowych.

Roman Fritz to sejmowy debiutant. Dostał się do Sejmu z okręgu rybnickiego (11089 głosów). Od 2015 roku współpracuje z Grzegorzem Braunem. Jest Wiceprezesem Konfederacji Korony Polskiej. Urodził się 1966 roku. Jest żonaty, ma trójkę dzieci. Przedsiębiorca, od 1993 roku prowadzi własną działalność gospodarczą - firmę Fritz Packaging Systems. Działacz społeczno-katolicki. Prowadzi klub Polonia Christiana w Rybniku, którego celem jest obrona wartości chrześcijańskich oraz zasad moralnych w życiu.

fot. Roman Fritz Facebook

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.4µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3