Śląski oddział Straży Granicznej wznawia nabór do służby

6 180230

Redakcja

13 czerwca 2020

Od 15 czerwca śląski oddział Straży Granicznej w Raciborzu wznawia nabór kandydatów do służby. Został on wstrzymany w połowie marca w związku z epidemią koronawirusa. Oddział liczy 621 funkcjonariuszy, do końca br. chce przyjąć 18 nowych.

Jak powiedziała w piątek PAP rzeczniczka śląskiego oddziału mjr SG Katarzyna Walczak, kandydaci będą mogli składać dokumenty po wcześniejszym wyznaczeniu terminu i godziny do ich złożenia w rozmowie telefonicznej. "W trosce o bezpieczeństwo każdy kandydat przebywający na terenie obiektów Straży Granicznej zobowiązany jest do posiadania maseczki ochronnej zasłaniającej usta i nos. Dodatkowo należy posiadać własne przybory do pisania" - dodała.

Śląski oddział SG jest jednym z dziewięciu w kraju, działa na obszarze województw śląskiego i opolskiego. Od zachodu sąsiaduje z Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim, a od wschodu z Karpackim Oddziałem Straży Granicznej w Nowym Sączu. W strukturze ma cztery placówki. Trzy z nich są usytuowane na terenie województwa śląskiego (w tym jedna realizująca zadania w Międzynarodowym Porcie Lotniczym "Katowice" w Pyrzowicach), a jedna - w Opolskiem. Placówka w Pyrzowicach ma dodatkowo w swojej strukturze grupę zamiejscową w Częstochowie, a placówka w Rudzie Śląskiej - grupę zamiejscową w Sosnowcu.

Czytaj także: Postój ekonomiczny w 10 kopalniach PGG. Niewielki wzrost liczby zakażonych

Jak przypomniała mjr Walczak, od września w roku szkolnym 2020/2021 w dwóch szkołach w Śląskiem uczniowie rozpoczną kształcenie w klasach o profilu Straży Granicznej - w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach i Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Chodzi m.in. o przygotowanie potencjalnych kandydatów do służby. Uczniowie będą mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w SG, zajęcia lekcyjne będą odbywały się również w obiektach Straży. Młodzież będzie uczestniczyła w zajęciach strzeleckich na nowoczesnej strzelnicy i trenażerze laserowym oraz w zajęciach z taktyk i technik interwencji, które prowadzone będą przez instruktorów. (PAP)

Foto: slaski.strazgraniczna.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.0µg/m3